SCZ2R7107
- Manufacturer Part Number:
- SCZ2R7107
- Manufacturer/Brand:
- Sruite Electronic Technology
- Part of Description:
- CAP 100F -20% +80% 2.7V T/H
- Stock Condition:
- 500
- Manufacturer :
- Sruite Electronic Technology
- Product Category :
- Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
- Capacitance :
- 100 F
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 8mOhm @ 1kHz
- Height - Seated (Max) :
- 1.772" (45.00mm)
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 65°C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.772" L x 0.866" W (45.00mm x 22.00mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- -20%, +80%
- Voltage - Rated :
- 2.7 V