CHV0402N2502R7BCT
Manufacturer Part Number:
CHV0402N2502R7BCT
Part of Description:
CAP CER 2.7PF 250V C0G/NP0
Capacitance :
2.7 pF
Height - Seated (Max) :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
250V