ACTP250J1BJR-S
- Manufacturer Part Number:
- ACTP250J1BJR-S
- Manufacturer/Brand:
- Bourns, Inc.
- Part of Description:
- THYRISTOR 190V DO214AA
- Manufacturer :
- Bourns, Inc.
- Product Category :
- Thyristors
- Capacitance :
- 125pF
- Current - Hold (Ih) :
- 20 mA
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- Current - Peak Pulse (8/20µs) :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Elements :
- 1
- Package / Case :
- DO-214AA, SMB
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SMB (DO-214AA)
- Voltage - Breakover :
- 250V
- Voltage - Off State :
- 190V