C1005X8R1H332M050BE
- Manufacturer Part Number:
- C1005X8R1H332M050BE
- Part of Description:
- CAP CER 3300PF 50V X8R 0402
- Applications :
- Boardflex Sensitive
- Capacitance :
- 3300 pF
- Failure Rate :
- Features :
- Soft Termination
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Temperature Coefficient :
- X8R
- Thickness (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50V