VZH331M1VTR-1313S
- Manufacturer Part Number:
- VZH331M1VTR-1313S
- Part of Description:
- CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD
- Stock Condition:
- 400
- Capacitance :
- 330 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Height - Seated (Max) :
- 0.551" (14.00mm)
- Impedance :
- 70 mOhms
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 5000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 820 mA @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- Size / Dimension :
- 0.492" Dia (12.50mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 35 V