B57153S0160M000
- Manufacturer Part Number:
- B57153S0160M000
- Manufacturer/Brand:
- EPCOS (TDK)
- Part of Description:
- ICL 16 OHM 20% 8.5MM
- Stock Condition:
- 264
- Manufacturer :
- EPCOS (TDK)
- Product Category :
- Inrush Current Limiters (ICL)
- Approval Agency :
- Current - Steady State Max :
- Diameter :
- 0.335" (8.50mm)
- Lead Spacing :
- Product Status :
- Active
- R @ 25°C :
- 16 Ohms
- R @ Current :
- Tolerance :
- ±20%