J332004.MXP
- Manufacturer Part Number:
- J332004.MXP
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 100A AC, 200A DC
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 4 A
- Melting I²t :
- 3.36
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V
- Voltage Rating - DC :
- 72 V