0ATO025.TPGLOA
Manufacturer Part Number:
0ATO025.TPGLOA
Manufacturer/Brand:
Littelfuse
Part of Description:
FUSE AUTOMOTIVE 25A 12VDC BLADE
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Fuses
Approval Agency :
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
Color :
Clear
Current Rating (Amps) :
25 A
Fuse Type :
Automotive
Melting I²t :
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Blade, ATO/ATC
Product Status :
Obsolete
Response Time :
Size / Dimension :
0.750" L x 0.200" W x 0.480" H (19.05mm x 5.08mm x 12.19mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
12 V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    COMPLETE 7P 24V/N COIL/60 LU 4.5
    CBL 5POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'