0677.315DRT4
- Manufacturer Part Number:
- 0677.315DRT4
- Manufacturer/Brand:
- Littelfuse
- Part of Description:
- FUSE CERAMIC 315MA 250VAC AXIAL
- Manufacturer :
- Littelfuse
- Product Category :
- Fuses
- Approval Agency :
- CSA, UL, VDE
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 35A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 315 mA
- Fuse Type :
- Cartridge, Ceramic
- Melting I²t :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Cartridge, Non-Standard (Axial)
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Slow Blow
- Size / Dimension :
- 0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V