Q-3B0030005006I
Manufacturer Part Number:
Q-3B0030005006I
Manufacturer/Brand:
Amphenol Custom Cable
Part of Description:
SMA-SP/BNC-SJ G316 6I
Stock Condition:
100
Manufacturer :
Amphenol Custom Cable
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
BNC Jack
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
SMA Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
RG-316
Color :
Copper
Connector Impedance :
50 Ohms
Features :
Shielded
Frequency - Max :
3 GHz
Ingress Protection :
Length :
6.000" (152.40mm)
Operating Temperature :
Overall Impedance :
50 Ohms
Product Status :
Active
Style :
BNC to SMA
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Taoglas
    CBL ASSY SMA-MHF1 3.740"
  • Taoglas
    CBL ASSY SMA-MHF1 7.874"
    CBL ASSY RPSMA-MHF1 3.740"
    CBL ASSY SMA-U.FL 3.937"
    CBL ASSY SMA-MHF3 3.740"