0313.400H
- Manufacturer Part Number:
- 0313.400H
- Part of Description:
- FUSE GLASS 400MA 250VAC 3AB 3AG
- Approval Agency :
- CSA, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 35A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 400 mA
- Melting I²t :
- 1.35
- Product Status :
- Obsolete
- Response Time :
- Slow Blow
- Size / Dimension :
- 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V