SCC10APWM
- Manufacturer Part Number:
- SCC10APWM
- Manufacturer/Brand:
- AIMS Power
- Part of Description:
- BATT CHRG SOLAR CHRG 12V/24V 10A
- Stock Condition:
- 70
- Manufacturer :
- AIMS Power
- Product Category :
- Battery Chargers
- Battery Cell Size :
- Battery Chemistry :
- Charge Current - Max :
- 10A
- Charge Time :
- Features :
- Mounting Type :
- Wall Mount
- Number of Cells :
- Power - Max :
- 240W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 6.50" L x 3.50" W x 1.50" H (165.10mm x 88.90mm x 38.10mm)
- Termination Style :
- Wire Leads
- Type :
- Solar Charger
- Voltage - Input :
- 16.5 ~ 22V
- Voltage - Nominal :
- 12V, 24V