0326.600VXP
- Manufacturer Part Number:
- 0326.600VXP
- Part of Description:
- FUSE CERAMIC 600MA 250VAC 125VDC
- Approval Agency :
- CE, CSA, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 100A AC, 10kA DC
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 600 mA
- Melting I²t :
- 3.9
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V
- Voltage Rating - DC :
- 125 V