0285.315HXP
- Manufacturer Part Number:
- 0285.315HXP
- Part of Description:
- FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM
- Current Rating (Amps) :
- 315 mA
- Melting I²t :
- 1.1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 5mm x 20mm
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V