03266.25VXP
- Manufacturer Part Number:
- 03266.25VXP
- Part of Description:
- FUSE CERM 6.25A 250VAC 3AB 3AG
- Approval Agency :
- CE, CSA, PSE, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 400A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 6.25 A
- Melting I²t :
- 60.4
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V