BK/MDA-15NX
- Manufacturer Part Number:
- BK/MDA-15NX
- Manufacturer/Brand:
- Eaton-Electronics Division
- Part of Description:
- FUSE CERAMIC 15A 250VAC 3AB 3AG
- Manufacturer :
- Eaton-Electronics Division
- Product Category :
- Fuses
- Approval Agency :
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- Fuse Type :
- Cartridge, Ceramic
- Melting I²t :
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Size / Dimension :
- 0.266" Dia x 1.292" L (6.76mm x 32.82mm)