HV3640Y472KX6ATHV
- Manufacturer Part Number:
- HV3640Y472KX6ATHV
- Part of Description:
- CAP CER 4.7 NF 6KV X7R 3640
- Capacitance :
- 4700 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.106" (2.70mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.360" L x 0.394" W (9.14mm x 10.02mm)
- Thickness (Max) :
- 0.106" (2.70mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 6000V (6kV)