ECG-C1BA4R7R
- Manufacturer Part Number:
- ECG-C1BA4R7R
- Part of Description:
- CAP ALUM POLY 4.7UF 12.5V SMD
- Capacitance :
- 4.7 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.130" (3.30mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Nonstandard SMD
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 0.311" L x 0.209" W (7.90mm x 5.30mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 12.5 V