PLS0E681MCL2TD
Manufacturer Part Number:
PLS0E681MCL2TD
Part of Description:
CAP ALUM POLY 680UF 20% 2.5V T/H
Capacitance :
680 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp. :
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
3.9 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
2.5 V