BK1/TDC10-25-R
- Manufacturer Part Number:
- BK1/TDC10-25-R
- Part of Description:
- FUSE GLASS 25A 32VAC 3AB 3AG
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 250A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 25 A
- Package / Case :
- 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 0.250" Dia x 1.252" L (6.35mm x 31.80mm)
- Voltage Rating - AC :
- 32 V