0239.080MXP
- Manufacturer Part Number:
- 0239.080MXP
- Part of Description:
- FUSE 80MA 250VAC 5X20 SLOW
- Approval Agency :
- CE, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 35A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 80 mA
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 5mm x 20mm
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Slow Blow
- Size / Dimension :
- 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V