02323.15MX125P
- Manufacturer Part Number:
- 02323.15MX125P
- Manufacturer/Brand:
- Littelfuse
- Part of Description:
- FUSE GLASS 3.15A 125VAC 5X20MM
- Manufacturer :
- Littelfuse
- Product Category :
- Fuses
- Approval Agency :
- CE, KC, PSE
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 10kA
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 3.15 A
- Fuse Type :
- Cartridge, Glass
- Melting I²t :
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 5mm x 20mm
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Medium Blow
- Size / Dimension :
- 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
- Voltage Rating - AC :
- 125 V