0232005.MX125P
Manufacturer Part Number:
0232005.MX125P
Manufacturer/Brand:
Littelfuse
Part of Description:
FUSE GLASS 5A 125VAC 5X20MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Fuses
Approval Agency :
CE, KC, PSE
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
10kA
Color :
Current Rating (Amps) :
5 A
Fuse Type :
Cartridge, Glass
Melting I²t :
56.72
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
5mm x 20mm
Product Status :
Active
Response Time :
Medium Blow
Size / Dimension :
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    COMPLETE 7P 24V/N COIL/60 LU 4.5
    CBL 5POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'