APX-I-100A
- Manufacturer Part Number:
- APX-I-100A
- Manufacturer/Brand:
- OptiFuse
- Part of Description:
- FUSE AUTO 100A 32VDC BLADE MAX
- Stock Condition:
- 164
- Manufacturer :
- OptiFuse
- Product Category :
- Fuses
- Approval Agency :
- ISO8820-3, SAE-J1888
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- Color :
- Violet
- Current Rating (Amps) :
- 100 A
- Fuse Type :
- Automotive
- Melting I²t :
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Blade, Max
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Size / Dimension :
- 1.161" L x 0.358" W x 0.862" H (29.50mm x 9.10mm x 21.90mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 32 V