0326.750VXP
- Manufacturer Part Number:
- 0326.750VXP
- Part of Description:
- FUSE CERAMIC 750MA 250VAC 125VDC
- Stock Condition:
- 9
- Approval Agency :
- CE, CSA, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 100A AC, 10kA DC
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 750 mA
- Fuse Type :
- Cartridge, Ceramic
- Melting I²t :
- 7
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Slow Blow
- Size / Dimension :
- 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V
- Voltage Rating - DC :
- 125 V