CABLE 399 RF-0300-A-1
- Manufacturer Part Number:
- CABLE 399 RF-0300-A-1
- Manufacturer/Brand:
- GradConn
- Part of Description:
- CBL ASSY SMA-SMA 11.811"
- Stock Condition:
- 274
- Manufacturer :
- GradConn
- Product Category :
- Coaxial Cables (RF)
- 1st Connector :
- SMA Jack, Right Angle
- 1st Connector Mounting Feature :
- Bulkhead - Front Side Nut
- 1st Connector Mounting Type :
- Panel Mount
- 1st Contact Gender :
- Female
- 2nd Connector :
- SMA Plug
- 2nd Connector Mounting Feature :
- 2nd Connector Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- 2nd Contact Gender :
- Male
- Cable Impedance :
- 50 Ohms
- Cable Type :
- RG-178
- Color :
- Brown
- Connector Impedance :
- Features :
- Frequency - Max :
- 6 GHz
- Ingress Protection :
- IP67/IP68 - Dust Tight, Waterproof
- Length :
- 11.811" (300.00mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Overall Impedance :
- 50 Ohms