EEF-SL0D181R
- Manufacturer Part Number:
- EEF-SL0D181R
- Part of Description:
- CAP ALUM POLY 180UF 20% 2V SMD
- Stock Condition:
- 410
- Capacitance :
- 180 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 9mOhm
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.071" (1.80mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 2 V