25PZJ470M10X9
- Manufacturer Part Number:
- 25PZJ470M10X9
- Part of Description:
- CAP ALUM POLY HYB 470UF 25V T/H
- Capacitance :
- 470 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 20mOhm
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.413" (10.50mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 4000 Hrs @ 125°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 2.8 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 140 mA @ 100 Hz
- Size / Dimension :
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 25 V