ANR58-UL-500MA
- Manufacturer Part Number:
- ANR58-UL-500MA
- Part of Description:
- FUSE AUTO 500MA 250VAC 58VDC
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 400A AC, 1kA DC
- Color :
- Dark Blue
- Current Rating (Amps) :
- 500 mA
- Melting I²t :
- 0.3
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.748" L x 0.197" W x 0.531" H (19.00mm x 5.00mm x 13.50mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V
- Voltage Rating - DC :
- 58 V