EEF-UD0G181R
- Manufacturer Part Number:
- EEF-UD0G181R
- Part of Description:
- CAP ALUM POLY 180UF 20% 4V SMD
- Capacitance :
- 180 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 18mOhm
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.118" (3.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 4 V