A759EK276M1JAAE054
- Manufacturer Part Number:
- A759EK276M1JAAE054
- Part of Description:
- CAP ALUM POLY 27UF 20% 63V T/H
- Capacitance :
- 27 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 54mOhm
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.354" (9.00mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- 0.098" (2.50mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 125°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 1.998 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 99.9 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 63 V