PLV2A6R8MCL1TD
- Manufacturer Part Number:
- PLV2A6R8MCL1TD
- Part of Description:
- CAP ALUM POLY 6.8UF 20% 100V T/H
- Capacitance :
- 6.8 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.354" (9.00mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- 0.138" (3.50mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 3000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Product Status :
- Last Time Buy
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- 1.6 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- Size / Dimension :
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 100 V