A768MS277M1GLAV022
- Manufacturer Part Number:
- A768MS277M1GLAV022
- Part of Description:
- CAP ALUM POLY 270UF 20% 40V SMD
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 270 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 22mOhm
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.520" (13.20mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 125°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Ratings :
- AEC-Q200
- Ripple Current @ High Frequency :
- 2.2 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 110 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.425" L x 0.406" W (10.80mm x 10.30mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 40 V