25SEP6R8M+TSS
- Manufacturer Part Number:
- 25SEP6R8M+TSS
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic
- Part of Description:
- CAP ALUM POLY 6.8UF 20% 25V T/H
- Manufacturer :
- Panasonic
- Product Category :
- Aluminum - Polymer Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 6.8 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 80mOhm
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.236" (6.00mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- 0.098" (2.50mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 3000 Hrs @ 105°C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- 1.2 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 60 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Type :
- Polymer
- Voltage - Rated :
- 25 V