032707.5UXS
- Manufacturer Part Number:
- 032707.5UXS
- Part of Description:
- FUSE AUTOMOTVE 7.5A 32VDC BLADE
- Stock Condition:
- 203
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 1kA
- Color :
- Brown
- Current Rating (Amps) :
- 7.5 A
- Fuse Type :
- Automotive
- Melting I²t :
- 47
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Blade, Micro
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Size / Dimension :
- 0.358" L x 0.150" W x 0.311" H (9.10mm x 3.80mm x 7.90mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 32 V