0312.125MXP
Manufacturer Part Number:
0312.125MXP
Part of Description:
FUSE GLASS 125MA 250VAC 3AB 3AG
Stock Condition:
736
Approval Agency :
CE, CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
35A
Color :
Current Rating (Amps) :
125 mA
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Voltage Rating - AC :
250 V
    COMPLETE 7P 24V/N COIL/60 LU 4.5
    CBL 5POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'