0MIN015.VP
Manufacturer Part Number:
0MIN015.VP
Manufacturer/Brand:
Littelfuse
Part of Description:
FUSE AUTO 15A 32VAC/VDC 5PK CARD
Stock Condition:
137
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Fuses
Approval Agency :
SAE
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
Color :
Blue
Current Rating (Amps) :
15 A
Fuse Type :
Automotive
Melting I²t :
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
Blade, Miniature
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90mm x 3.80mm x 8.80mm)
Voltage Rating - AC :
32 V
Voltage Rating - DC :
32 V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    COMPLETE 7P 24V/N COIL/60 LU 4.5
    CBL 5POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'