SF-3812F2500T-2
- Manufacturer Part Number:
- SF-3812F2500T-2
- Manufacturer/Brand:
- Bourns, Inc.
- Part of Description:
- FUSE BRD MT 25A 250VAC/80DC 2SMD
- Manufacturer :
- Bourns, Inc.
- Product Category :
- Fuses
- Approval Agency :
- cUL, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 100A AC, 130A DC
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 25 A
- Fuse Type :
- Board Mount (Cartridge Style Excluded)
- Melting I²t :
- 625
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2-SMD, Square End Block
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 0.398" L x 0.122" W x 0.122" H (10.10mm x 3.10mm x 3.10mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V
- Voltage Rating - DC :
- 80 V