0ATO030.V
- Manufacturer Part Number:
- 0ATO030.V
- Manufacturer/Brand:
- Littelfuse
- Part of Description:
- FUSE AUTO 30A 32VAC/VDC BLADE
- Manufacturer :
- Littelfuse
- Product Category :
- Fuses
- Approval Agency :
- CSA, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- Color :
- Green
- Current Rating (Amps) :
- 30 A
- Fuse Type :
- Automotive
- Melting I²t :
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Blade, ATO/ATC
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 0.750" L x 0.200" W x 0.480" H (19.05mm x 5.08mm x 12.19mm)
- Voltage Rating - AC :
- 32 V
- Voltage Rating - DC :
- 32 V