1A3400-10
- Manufacturer Part Number:
- 1A3400-10
- Manufacturer/Brand:
- Eaton-Electronics Division
- Part of Description:
- FUSE CLIP CARTRIDGE 30A PCB
- Manufacturer :
- Eaton-Electronics Division
- Product Category :
- Fuseholders
- Contact Finish :
- Silver
- Contact Material :
- Beryllium Copper
- Current Rating (Amps) :
- 30 A
- For Use With/Related Products :
- 13/32" Dia Fuses
- Fuse Size :
- 0.394" Dia (10mm)