SCR17335A/719
- Manufacturer Part Number:
- SCR17335A/719
- Manufacturer/Brand:
- BeStar Technologies, Inc.
- Part of Description:
- 1700MAH CAPACITY, 1500MA DISCHAR
- Manufacturer :
- BeStar Technologies, Inc.
- Product Category :
- Batteries Non-Rechargeable (Primary)
- Battery Cell Size :
- CR123A
- Battery Chemistry :
- Lithium Manganese Dioxide
- Capacity :
- 1.7Ah
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.67" Dia x 1.32" H (17.0mm x 33.5mm)
- Termination Style :
- Button Top (Extending)
- Voltage - Rated :
- 3 V