KSCK100-1
- Manufacturer Part Number:
- KSCK100-1
- Manufacturer/Brand:
- Klein Tools
- Part of Description:
- MED DUTY GRIP OFFSET 1-1.24" 15"
- Stock Condition:
- 2
- Manufacturer :
- Klein Tools
- Product Category :
- Pulling, Support Grips
- Bale Length :
- Break Strength :
- 800 lbs
- Cable Diameter :
- 1.00" ~ 1.24" (25.4mm ~ 31.5mm)
- Eye Type :
- Offset
- Material :
- Steel, Galvanized
- Mesh Length :
- 15"