CS0805JRNPOBBN330
- Manufacturer Part Number:
- CS0805JRNPOBBN330
- Part of Description:
- CAP CER 33PF 500V C0G/NPO 0805
- Capacitance :
- 33 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Thickness (Max) :
- 0.030" (0.75mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 500V