VJ0402A820GXAPW1BC
Manufacturer Part Number:
VJ0402A820GXAPW1BC
Part of Description:
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0402
Capacitance :
82 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
50V