CMR-120632-2-SP
Manufacturer Part Number:
CMR-120632-2-SP
Manufacturer/Brand:
CUI Devices
Part of Description:
SPEAKR 32OHM 20MW TOP PORT 110DB
Manufacturer :
CUI Devices
Product Category :
Speakers
Efficiency - dBA :
110.00
Efficiency - Testing :
1mW/100mm
Efficiency - Type :
Sound Pressure Level (SPL)
Frequency - Self Resonant :
300Hz
Frequency Range :
300 Hz ~ 6.5 kHz
Height - Seated (Max) :
0.089" (2.25mm)
Impedance :
32 Ohms
Ingress Protection :
Material - Cone :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Material - Magnet :
Nd-Fe-B
Port Location :
Top
Power - Max :
30 mW
Power - Rated :
20 mW
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Shape :
Rectangular
Size / Dimension :
0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm)
Technology :
Magnetic
Termination :
Spring Type
Type :
Receiver
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    BUZZER PIEZO 10V 13.7MM TH
    BUZZER PIEZO 12V 16.9X16.9MM SMD
    BUZZER PIEZO 12V 13.7MM TH
    BUZZER PIEZO 12V 32MM FLANGE
    BUZZER PIEZO 12V 41.8MM FLANGE