SM300608-1
- Manufacturer Part Number:
- SM300608-1
- Manufacturer/Brand:
- DB Unlimited
- Part of Description:
- SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 96DB
- Stock Condition:
- 983
- Manufacturer :
- DB Unlimited
- Product Category :
- Speakers
- Efficiency - dBA :
- Efficiency - Testing :
- 100mm
- Efficiency - Type :
- Sound Pressure Level (SPL)
- Frequency - Self Resonant :
- 600Hz
- Frequency Range :
- 600 Hz ~ 20 kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.201" (5.10mm)
- Impedance :
- 8 Ohms
- Ingress Protection :
- Material - Cone :
- Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
- Material - Magnet :
- Port Location :
- Top
- Power - Max :
- 500 mW
- Power - Rated :
- 300 mW
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Shape :
- Round
- Size / Dimension :
- 1.181" Dia (30.00mm)