VJ0603A0R5BXXPW1BC
- Manufacturer Part Number:
- VJ0603A0R5BXXPW1BC
- Part of Description:
- CAP CER 0.5PF 25V C0G/NP0 0603
- Capacitance :
- 0.5 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Thickness (Max) :
- 0.034" (0.87mm)
- Tolerance :
- ±0.1pF
- Voltage - Rated :
- 25V