PFM3X60BLW
- Manufacturer Part Number:
- PFM3X60BLW
- Manufacturer/Brand:
- Panduit Corporation
- Part of Description:
- TAPE MARKING BLUE/WHT 3"X 36YD
- Manufacturer :
- Panduit Corporation
- Product Category :
- Tape
- Adhesive :
- Backing, Carrier :
- Vinyl
- Color :
- Length :
- 180' (55.0m) 60 yds
- Product Status :
- Active
- Tape Type :
- Marking
- Temperature Range :
- -25°C ~ 60°C
- Thickness :
- 0.0060" (6.0 mils, 0.152mm)
- Thickness - Adhesive :
- Thickness - Backing, Carrier :
- Usage :
- Marking
- Width :
- 3.00" (76.20mm)