32-50-3903-BLUE
- Manufacturer Part Number:
- 32-50-3903-BLUE
- Manufacturer/Brand:
- 3M
- Part of Description:
- TAPE DUCT CLOTH BLUE 32"X 50YDS
- Manufacturer :
- 3M
- Product Category :
- Tape
- Adhesive :
- Rubber
- Backing, Carrier :
- Vinyl
- Color :
- Blue
- Length :
- 150' (45.7m) 50 yds
- Product Status :
- Active
- Tape Type :
- Duct Tape
- Temperature Range :
- 200°F (93°C) Max
- Thickness :
- 0.0065" (6.5 mils, 0.165mm)
- Thickness - Adhesive :
- Thickness - Backing, Carrier :
- Usage :
- Width :
- 32.00" (812.80mm)