8934-72MMX55M
- Manufacturer Part Number:
- 8934-72MMX55M
- Manufacturer/Brand:
- 3M
- Part of Description:
- TAPE FILAMENT CLEAR 2.83"X 60YDS
- Manufacturer :
- 3M
- Product Category :
- Tape
- Adhesive :
- Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
- Backing, Carrier :
- Scotchpro™ Film
- Color :
- Clear
- Length :
- 180' (55.0m) 60 yds
- Product Status :
- Active
- Tape Type :
- Filament
- Temperature Range :
- Thickness :
- 0.0040" (4.0 mils, 0.102mm)
- Thickness - Adhesive :
- Thickness - Backing, Carrier :
- Usage :
- General Purpose
- Width :
- 2.83" (72.00mm)